Gerekli Belgeler Nelerdir?

Sınava katılmak için gerekli belgeler almancasinav@gmail.com E-Posta adresine iletilmelidir.

Diğer yollardan yapılan başvurular geçerli olmamaktadır.

Sınav kaydı için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

1. Yeni kimlik,

2. Pasaport veya ehliyet,

3. İkametgâh belgesi,

4. Telefon numarası,

5. Sınav ücretinin ödendiğine dair dekont,

6. Türk vatandaşı olmayan adayların, Türkiye’de ikâmet etme süreleri üç ayı geçerse, pasaportlarının yanında ikâmet izni belgeleri.

Kimlik ve pasaportunuzun veya ehliyetinizin fotoğrafını veya taranmış halini ekleyip, belgelerinizi eksiksiz bir şekilde bize yolladığınız takdirde sınav kayıt onay E-Posta’sı tarafınıza iletilmektedir.

Sınav başvurunuzu yapmadan önce ana sayfadaki sınav takvimine bakmanız, veya sınav merkezimizi arayıp kontenjanlar hakkında bilgi almanız önemle rica olunur.

Sınavın saati size sınavdan bir gün önce SMS ile, telefonu olmayan adaylara ise E-Posta yoluyla bildirilmektedir.
Sınava giriş saatinden yarım saat önce sınav merkezinde bulunmanız önemle rica olunur, sınav başladıktan sonra sınava alınmanız, sınav tarihi erteleme, sınav iptali ve sınav ücreti iadesi mümkün olmamaktadır.

Sınav günü yanınızda orijinal kimliğinizi, pasaportunuzu veya ehliyetinizi ve iyi okunaklı fotokopilerini (fotokopileri tüm sayfayı kaplayacak şekilde almamanız rica olunur) ve bir adet vesikalık fotoğrafınızı bulundurmanız gerekmektedir. Orijinal kimlik ve pasaportu veya ehliyeti bulunmayan kişilerin sınava katılması hiçbir şart altında mümkün olmamaktadır.

Sınava katılacak adaylara, seviyelerine göre, sitemizde bulunan deneme sınavlarından birisini yapmalarını kesinlikle öneriyoruz.